Pražská paroplavební společnost

Naše lodě kotví v přístavišti na Rašínově nábřeží mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Naše přístaviště najdete také na Dvořákově nábřeží hned u Čechova mostu a ústí Pařížské třídy. 

Hodinové plavby z Rašínova nábřeží, zoo, Slapy, Mělník

Tel.: +420 734 761 003
Tel.: +420 605 295 111
E-mail pps@paroplavba.cz

Obědy, večeře, privátní pronájmy lodí, soukromé akce a oslavy, firemní večírky, catering

Tel.: +420 724 202 505
Tel.: +420 605 700 007
E-mail events@pragueboats.cz

Přístaviště - Rašínovo nábřeží

Přístaviště našich lodí včetně parníků Vltava a Vyšehrad se nachází na Rašínově nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem. V kanceláři na nástupišti č. 2 si můžete zakoupit jízdenky nebo vyzvednout rezervace na naše plavby.

Odtud vyplouvají lodě a parníky na hodinovovou plavbu Prahouplavby do zoo, na plavbu na Slapy nebo výlet na Mělník.


Otevírací doba kanceláře

 • DUBEN
 • sobota - neděle
 • 08:00 – 17:00
 • KVĚTEN - SRPEN
 • denně
 • 08:00 – 19:00
 • ZÁŘÍ
 • denně
 • 10:00 – 18:00
 • ŘÍJEN
 • sobota - neděle
 • 10:00 – 18:00

V rámci plavební sezony je kancelář otevřena vždy hodinu před vyplutím první plavby.

 

Jak se k nám dostanete

Rašínovo nábřeží mezi Palackého a Jiráskovým mostem

Pěšky

Cesta pěšky

Ke kotvišti našich parníků mezi Palackého a Jiráskovým mostem se z centra Prahy od Karlova mostu dostanete krásnou procházkou po Smetanově a Masarykově nábřeží. Cesta, při níž si prohlédnete historické centrum Prahy, Vám bude trvat zhruba 20 minut.

Pěšky se můžete vydat i po levém břehu Vltavy z Kampy po Malostranském a Janáčkově nábřeží, přes Jiráskův most až do přístaviště.

Tramvají

Cesta tramvají

Do přístaviště parníků se dostanete také tramvají, které jedou ze zastávky Moráň na Karlově náměstí nebo z centra od Karlova mostu po nábřežích. Vystoupit můžete buď na stanici Palackého náměstí nebo Jiráskovo náměstí. Poté stačí jen sejít dolů k řece.

Tramvajový spoj vede i z levého břehu Vltavy ze smíchovské zastávky Anděl do zastávky Palackého náměstí.

Metrem

Cesta metrem

Vystupte na stanici metra trasy B Karlovo náměstí. Z metra jsou dva výstupy, jeden na Karlovo a druhý na Palackého náměstí – to je ten správný. Vyjdete z metra a dáte se z kopce směrem k řece, přístaviště je přímo na nábřeží před Vámi.

Autem

Cesta autem

Parkování na Praze 2 je komplikované z důvodu rezidentního stání. V okolí přístaviště je několik zelených a oranžových zón, které umožňují parkování od 2 do 6 hodin, ale je lepší na ně nespoléhat. Zaparkovat lze na druhé straně řeky (Praha 5) kdekoli najdete místo a potom přejít po Jiráskově mostu k přístavišti.

Nejlepší je ale nechat auto v garážích nákupního centra Anděl a k přístavišti dojít stejnou cestou pěšky (cca 500 m) nebo dojet tramvají – 2 stanice tramvají č. 7, 10 nebo 16 na zastávku Palackého náměstí.

Přístaviště - Čechův most

Přístaviště najdete na Dvořákově nábřeží hned u Čechova mostu a ústí Pařížské třídy. 

Z přístaviště od Čechova mostu vyplouvají lodě na velkou plavbu Prahou, plavbu s obědem a plavbu s večeří. Zde také najdete nově otevřené jediné bezbariérové molo v Praze - Bohemia Port. Naše kancelář je na nástupišti č. 3 a je denně otevřena od 9.00 do 22.00.

Jak se k nám dostanete

Čechův most u ústí Pařížské třídy

Cesta pěšky

Cesta pěšky

Ze Staroměstského náměstí, které se nachází v centru historické Prahy, se k nám dostanete během chvilky.

Přístaviště našich lodí u Čechova mostu je vzdálené 5 minut pěší chůze krásnou Pařížskou ulicí, nákupní třídou plnou luxusních značek. Ulice Vás zavede přímo na Dvořákovo nábřeží, kde u ústí Čechova mostu najdete naše nástupní mola.

Cesta metrem

Cesta metrem

Pokud k nám pojedete ze vzdálenějších částí Prahy, pak jednoznačně doporučujeme cestu metrem po trase linky A.

Vystoupíte na stanici Staroměstská a odtud buď půjdete zhruba 10 minut pěšky ulicí 17. listopadu nebo po Alšově a Dvořákově nábřeží. Také můžete jet tramvají č. 17 ze zastávky Staroměstská jednu stanici do zastávky Právnická fakulta. Odtud už jen dojdete na Dvořákovo nábřeží a vyhledáte naše nástupní mola u Čechova mostu.

Cesta tramvají

Cesta tramvají

Pokud k nám pojedete tramvají, pak nasedněte na tramvaj č. 17, která Vás zaveze do zastávky Právnická fakulta. Tam vystoupíte a dojdete k řece na Dvořákovo nábřeží. Hned u Čechova mostu najdete naše nástupní mola.

Cesta autobusem

Cesta autobusem

K nám do přístaviště se dostanete také autobusem, linkou č. 207. Vystoupíte na zastávce Právnická fakulta a pěšky popojdete k nábřeží u Čechova mostu.

Nebo dojedete do zastávky Nemocnice Na Františku, kde vystoupíte a projdete se přímo po Dvořákově nábřeží až k Čechovu mostu.

Cesta autem

Cesta autem

Cestu autem, pokud nemusíte, raději nevolte. V centru Prahy je rušno a také parkování vzhledem k parkovacím zónám není snadné.

Pokud přesto autem pojedete, pak můžete zaparkovat buď v garážích Rudolfinum nebo u Hotelu InterContinental Prague. Placené stání je možné také na zelených zónách, které se nachází na Dvořákově nábřeží, v ulici Na Rejdišti, Břehové nebo 17. listopadu. Parkování je zde možné až na 6 hodin, ale vzhledem k omezené kapacitě míst toto řešení příliš nedoporučujeme.


 

Obchodní firma: Pražská paroplavební společnost a.s.

Sídlo: Blanická 1008/28, Vinohrady, 120 00 Praha 2

IČ: 45316571

Sp. zn.: B 1380 vedená u Městského soudu v Praze

Statutární orgán: Pavel Mácha (ředitel společnosti, člen představenstva Pražské paroplavební společnosti, a.s.)

Kde nás najdete