Dárek pro děti k svátku: lodí do zoo zdarma

Dárek pro své malé pasažéry připravila ke Dni dětí Pražská paroplavební společnost - v pátek 1. června 2012 bude mít každé dítě do 12 let v doprovodu dospělé osoby jízdné na pravidelných linkách mezi centrem Prahy a zoologickou zahradou zadarmo.

Zároveň posiluje od prvního červnového dne pražská paroplavba linku z  přístaviště Na Františku. Lodě budou odtud na linku do zoo a zpět vyplouvat několikrát denně každý den a rozšíří tak dosavadní víkendový provoz. Linka z Rašínova nábřeží do zoo a zpět jezdí v každodenním režimu již od začátku května.

Pražská paroplavební společnost, založená legendárním primátorem Františkem Dittrichem, slouží obyvatelům i návštěvníkům Prahy již 147. sezónu. Pravidelnými linkami dopravuje cestující nejen po Praze, ale také na Slapy a do Mělníka. "Hlavnímu městu chceme sloužit a pomáhat, chceme dávat ostatním dopravcům příklad, jak lze chránit životní prostředí," říká předseda představenstva Jan Hamza. "Proto každoročně investujeme do vybavení lodí nejmodernějšími technologiemi, naší chloubou je například loď na solární pohon vlastní konstrukce." Lodě pražské paroplavby jsou   základem flotily působící pod značkou Prague Boats, která je největším provozovatelem vodní dopravy v České republice.