Festival malých pivovarů na náplavce

V Praze na náplavce se od pátku 30. do soboty 31. 5. 2014 koná festival malých a mini pivovarů české provenience, který pořádá občanskésdružení Archetyp. V úseku Rašínova nábřeží od Železničního mostu po Palackého most tak najdete přes 40 malých a mini pivovarů, které představí své nejlepší pivní kousky.

Jako už tradičně bude k dispozici i originální festivalové pivo, letos 12% světlý ležák Vltavský motýlek. Pivo pochází z varny vítěze loňského ročníku o nejoblíbenější pivovar, Plzeňského Pašáka.

V nabídce budou také lihoviny od dvou českých výrobců a samozřejmě více jak dvacítka stánků s občerstvením od české klasiky, přes ryby, světovou kuchyni až po nejrůznější speciality a pochutiny.

Festival zpříjemní koncerty několika kapel a dvojice moderátorů.

Novinkou letošního ročníku je tzv. farmářská loď, kterou poskytla právě Pražská paroplavba jako další prostor pro farmáře a posezení pro návštěvníky.

A kdo se bude chtít trochu projít, může se po náplavce vydat ke kotvišti lodí a prohlédnout si historické parníky Vltavu a Vyšehrad, které na Rašínově nábřeží kotví.