Pražská paroplavební společnost získala další prestižní ocenění. Redakce COT business – odborné médium s mnohaletými znalostmi v oboru – se rozhodla ocenit projekt, který by se dal souhrnně nazvat „Ekologizace lodní dopravy v Praze“. Pražská paroplavební společnost si ocenění vysloužila za aktivity z posledních let, zejména pak vybudováním ekologického přístaviště na Kampě, rekonstrukcí parníku Vltava či zahájením provozu několika plavidel na solární či hybridní pohon.

Přístaviště na Kampě

Historie přístaviště na Kampě v těsném sousedství Karlova mostu sahá až do roku 1880, loni oslavila PPS již 130 let jeho provozu. Ještě před první světovou válkou, v roce 1912, byla z přístaviště zahájena pravidelná plavební linka do Mělníka. Při rekonstrukci přístaviště byly použity dobové prameny, které pomohly k vytvoření co nejvěrnějšímu obrazu místa, které po více jak století neodmyslitelně patříilo k životu v Praze.

V současné době slouží přístaviště parníku Vltava, který je využíván na okružní plavby centrem města, a také hybridním ekologickým lodím Šárce, Vlastě, Libuši a Bivojovi vyrobených z mahagonového dřeva v Itálii.

Kde nás najdete