Parníky znovu vyplouvají do zoo

Pravidelnou lodní linku do pražské zoo zahajuje v sobotu 26. března 2011 po zimní přestávce Pražská paroplavební společnost. Na začátku jara budou lodě zatím vyplouvat pouze o víkendu z Rašínova nábřeží, každodenní provoz a druhá linka z nástupiště na nábřeží pod Nemocnicí Na Františku se připojí s přibývajícími teplými dny. V loňském roce si výlet do zoologické zahrady zpestřilo romantickou plavbou po Vltavě 50 000 spokojených cestujících. Pro letošní sezónu připravila pražská paroplavební společnost, jediný provozovatel pravidelných lodních linek v hlavním městě, několik novinek, kterými potěší především rodiny s dětmi.

Od letošní sezóny platí zvýhodněné rodinné jízdné (dva dospělí a dvě děti), jednotné pro plavbu z obou nástupišť nebo naopak ve zpátečním směru ve výši pouhých 200 korun. Ještě větším lákadlem je celosezónní rodinná permanentka platící opět na obě linky v obou směrech, která vyjde na neuvěřitelných 1000 Kč. Stále platí, že kočárky, jízdní kola i domácí zvířata cestují zdarma.

Roční vstupenky jsou určeny výhradně fyzickým osobám a jsou nepřenosné.

Lodě z Rašínova nábřeží budou v nejbližších týdnech vyplouvat v sobotu a v neděli 9:00, 12:00 a 15:30 hod. na zpáteční plavbu z Tróje se vydají v 10:30, 13:30 a 17:00 hod.

Jednotlivé jízdenky stojí 150 Kč pro dospělé, 80 Kč pro děti od 3 do 12 let. Zvýhodněná je i zpáteční jízdenka za 240 Kč pro dospělé a 120 Kč pro dítě ve věku od 3 do 12 let.