Unikátní plavbu "Babím létem na parníku Vyšehrad" přichystala na závěr hlavní části své už 146. plavební sezóny Pražská paroplavební společnost. Na nedělní odpoledne 9. října 2011 je připravena jediná letošní vyjížďka romantickou částí vltavského údolí na trase Praha - Roztoky u Prahy a zpět. Po letní dvoudenní plavbě historickým parníkem Vltava na drážďanskou přehlídku páry je tak před milovníky lodí další mimořádný zážitek.

Parník Vyšehrad vypluje od přístaviště Pražské paroplavby na Rašínově nábřeží v Praze 2 v 15:00 hod., návrat je plánován ke stejnému přístavišti na cca 19:00 hod. Kromě pozvaných hostů se výjimečné plavby mohou zúčastnit i další zájemci, jízdenku je však zapotřebí zakoupit z kapacitních důvodů nejpozději do pátku 7.10.2011 12:00 hod. Za zvýhodněné ceny 200 Kč/dospělá osoba, 100Kč/dítě a 300 Kč/rodina budou jízdenky k dispozici v kanceláři Pražské paroplavební společnosti, rezervace je možná na telefonech 224 930 017 nebo 605 295 111.

Pražská paroplavební společnost se chce touto akcí společně s milovníky plavby rozloučit se svou už 146. plavební sezónou. Většina pravidelných linek již pro letošek končí, pro velký zájem však až do konce října pojedou o víkendu lodě na lince z Rašínova nábřeží do zoologické zahrady, celoroční provoz mají okružní plavby z přístavišť na Kampě, u Čechova mostu i na Rašínově nábřeží, pokračují i plavby na objednávku.

Pražská paroplavební společnost a.s., založená v r.1865 pozdějším legendárním primátorem Františkem Dittrichem, slouží obyvatelům i návštěvníkům Prahy už téměř jeden a půl století. Největší flotila osobních lodí v českých zemích, známá i zahraničním návštěvníkům hlavního města pod hlavičkou "Prague Boats", se opírá o historické tradice ztělesněné parníky Vyšehrad a Vltava, ke kterým přidává důraz na ochranu životního prostředí pomocí nejmodernějších technologií - v této souvislosti je třeba zmínit např. ekologické přístaviště na Kampě, originální loď Elektronemo poháněnou solární energií či postupnou přestavbu všech lodí na pohony s minimálními exhalacemi.

V letošním roce se mezi lodě splňující naprosto nejpřísnější ekologická kritéria zařadila další loď Danubio, v nejbližších dnech bude opětovně uvedena do provozu loď Lužnice, která má nejen ekologickým provozem splňovat požadavky té nejnáročnější klientely.

Kde nás najdete