První jarní plavby na Vltavě

Uplynuvší víkend snad konečně zahnal chmury z mrazivého počasí a paní zima během něj definitivně předala symbolické žezlo přicházejícímu jaru. Pro milovníky paroplavby a zážitků spojených s poznávacími výlety na lodích je to signál ke zvýšené pozornosti. Již brzy se totiž můžeme těšit na tolik očekávané vyplutí prvních vyhlídkových lodí, které kromě elektrizující atmosféry nabízejí i vynikající gastronomické zážitky, luxusní zázemí a především neopakovatelné a zároveň poučné výlety po vodním toku procházejícím naším hlavním městem.

Naše lodě a parníky prošly přes zimu důkladnou servisní prohlídkou a opětovně se přiblížily k ideálu mezi stroji brázdícími hladinu Vltavy. Okružní poznávací plavby Vám jako každoročně přinášejí možnost poznat naše hlavní město a blízké okolí z doposud nepoznaného úhlu, který uchvátí návštěvníky všech věkových kategorií. Atraktivní výlety obstarávají posádky parníku Vltavaparníku Vyšehrad, restaurační lodi Hamburg, výletních lodí Odra a Visla, motorové restaurační lodi Poseidon či kompletně zrekonstruované lodi Danubio. Každý z těchto vltavských mohykánů nabízí i možnost pořádání firemní akce, teambuildingového setkání či neotřelého svatebního obřadu. Ideálním námětem na rodinný výlet je pak cesta lodí z Rašínova nábřeží či Nemocnice na Františku do Zoologické zahrady v Tróji, jejíž víkendový provoz započíná jíž za několik dnů.

Patříte-li tedy mezi stálé příznivce lodní dopravy či se s tímto unikátním zdrojem radosti i obohacujícího poznávání teprve seznamujete, nenechte si během následujících dnů ujít některou z jarních plaveb, které bývají znalci v oboru označovány za ty nejromantičtější v průběhu celého roku. Jednotlivá plavidla i jejich posádky se na Vás těší a srdečně zvou k účasti na zahájení plavební sezóny!