80. let parníku Vyšehrad a křest nové lodi Grand Bohemia

Výročí a křtiny

Spolu s naší sesterskou společností Prague Boats jsme ve čtvrtek 7. června mohli oslavit dvě mimořádné události - 80. let parníku Vyšehrad a křest zbrusu nové lodi Grand Bohemia.

Je tomu už neuvěřitelných 80. let, co parník Vyšehrad pluje po hladině našich řek. Na vodu byl poprvé spuštěn roku 1938 a dnes patří spolu s parníkem Vltava k posledním dvěma historickým kolesovým parníkům na Vltavě. Z iniciativy PPS byl roku 2013 byl spolu s parníkem Vltava zapsán na seznam chráněných historických památek České republiky.

To s sebou nese další závazky v péči o parníky, a proto také letos prošel parník první fází nové rekonstrukce. Ta pomůže zachovat jeho funkčnost, ale také jeho historickou podobu.

Zároveň máme velkou radost, že lodní park není jen o historických plavidlech, ale že je také modernizován a doplňován o krásné nové lodě. Úspěšná řada lodí Agnes de Bohemia a Bohemia Rhapsody získala svou větší nástupkyni - loď Grand Bohemia. Ta byla slavnostním pokřtěním oficiálně zařazena do provozu na pravidelných vyhlídkových a hlavně gastronomických plavbách. stejně tak je možné si ji pronajmout.

Veškeré podrobnosti k ní najdete na samostatné stránce lodi Grand Bohemia.

Děkujeme všem, že jste s námi oslavili tyto velké události, a těšíme se na další společné plavby na našich lodích.