Přívoz v Troji nově přepraví až sto cestujících

Loď Troja

V pražské Troji, kde naše společnost po odklizení spadlé Trojské lávky, provozuje přívoz, byla od srpna nasazena nová velkokapacitní přívozní loď jménem Troja. Ta umožní cestujícím komfortnější a rychlejší přepravu mezi Císařským ostrovem a pražskou zoologickou zahradou.

Loď Troja nechala postavit PPS právě pro toto místo, které je specifické rychlým spádem vody a mělkým korytem. Nové plavidlo má ponor pouhých 45 centimetrů, na délku měří 15 metrů a na šířku 4 metry. Oproti původní přívozní lodi Mistr Jan Hus s kapacitou 25 osob, pojme loď Troja najednou až 100 cestujících. Celá loď byla navíc dokončena v rekordně krátké době.

"Od okamžiku, kdy jsme na novou loď dostali zadání a udělali první čáry na výkresech, uplynulo do jejího uvedení do provozu pouhých sto dní. A to včetně doby, která byla potřebná na vyřízení různých povolení," říká mluvčí PPS Dušan Sahula. "Nyní by už občasné fronty na přívozu měly být pouhou vzpomínkou."

Přívoz na místě zřícené Trojské lávky je pro cestující zcela zdarma. Podrobnosti k jeho provozu najdete na stránce přívoz P8.